У СВІТІ КАЗКИ

Козинський дитячий садочок «Ялиночка» добре відомий в Обухівському районі завдяки роботі завідуючих та вихователів. Щоранку, коли батьки поспішають на роботу, юні мешканці Козина поспішають у свою «маленьку країну дитинства», де їх чекають няні та вихователі, іграшки і кімнати, в яких так швидко спливають дитячі роки.

Дитячий садок було відкрито в січні 1968 року. Будував приміщення дитячого садка господарським способом тодішній завод побутової хімії, нині завод «Космос».

 

Першою завідуючою ДНЗ стала Загоруйко (Петриченко)  Валентина Іванівна. Народилася вона на Київщині в с.Денихівка Тетіївського району Київської області 15.03.1944р. У 1967 році закінчила Київський педагогічний інститут ім. Горького  і по  направленню приїхала на роботу в  Козин. Відтоді наше селище стало рідним  для неї і для її дітей на все життя.

На урочистому відкритті ДНЗ були присутні секретар райкому партії Олійник, директор заводу побутової хімії М. Бензар, завідуючий Обухівським  райвно Г.Дудка, голова Козинської селищної ради М.Федоренко. Районна газета «Зоря жовтня» з приводу відкриття дитячого садка у Козині писала:

«Садок-ясла збудували працівники Козинського заводу побутової хімії Обухівського району».

Завідуюча дитячим садком Петриченко В.І. згадує: «Для жителів селища дитячий садок був вдивину. Спочатку батьки  навіть боялися вести дітей до дитячого садка. Першою привела свого сина Сашу в ясельну групу Михайлова Ніна Степанівна – плановик – економіст заводу побутової хімії. За нею потяглися люди.»

Спочатку У ДНЗ функціонувало 2 групи: ясельна і дошкільна. Всього дітей було близько 50. Першою вихователькою була Савченко Марія Володимирівна, яка теж прибула на роботу по направленню після закінчення педагогічного училища в січні 1968 року та пропрацювала до 1972 року. Вийшовши заміж за військовослужбовця, вона виїхала з Козина.

Медсестрою  ясельної групи стала  Малоока Наталія Мусіївна, яка народилася 17.11.1942 року  теж на Київщині в с. Шамраївка Сквирського району. Закінчила в 1961 році Макарівське медучилище по спеціальності «медична сестра». Наталя Мусіївна працювала на посаді медсестри ясельної групи 12 років, а після відкриття в дитячому садку третьої групи, була переведена на посаду старшої медичної сестри дитячого садка. Пропрацювала на цій посаді до 2008 року, а всього 40 років.

Першими нянечками були Хлистуненко Катерина Іванівна та Чечуга Марія Олександрівна.

Були у дитячому садочку і перші вихованці. Це  Михайлов Саша, Петренко Вова, Тимченко Галя, Колінченко Надя, Косовець Люда, Толочко Ліда, Барандич Саша, Коновалов Вітя, Жигунов Сергій, Прудкий Толік, Павлюченко Люда, Ткаченко Вова, Кльова Боря, Бутенко Петя, Губенко Наташа. Сьогодні у них дорослі діти, більшість з яких теж відвідували дитячий садок Козина.

5 січня 1968 року була зарахована кухарем в дитячий садок Брусило (Закусило) Євгенія Василівна. Важкою працею була посада кухаря в непристосованому приміщенні, коли доводилось самому і плиту брикетом топить і їсти варить.  Але Євгенія Василівна пропрацювала в дитсадку більше 40 років. Вона працює й тепер. Не одне покоління випускників дитячого садка згадує її смачні борщі та ліниві вареники.

Тоді ж прийшла працювати в дитячий садок нянею Чечуга Марія Олександрівна, яку пізніше переведено на посаду завгоспа. Пропрацювала в садочку до 1982 року. Поет-аматор, її вірші нині друкує місцева газета «Вільна громада».

Артеменко Галина Іванівна розпочала свою трудову діяльність у дитячому садочку з підсобного працівника. Потім багато років працювала санітаркою-нянею в ясельній групі, а пізніше - сторожем.

Вихователями в дитсадку  працювали: Алєксєєва Лідія Павлівна, Семенюк Марія Іванівна, Філонова Валентина Іванівна, Фандєєва Катерина Іванівна, Зубрицька(Яцків) Тетяна Сергіївна, Стопник Любов Михайлівна, Тухто Вікторія Леонідівна, Чернишова Юлія Миколаївна, Франчук Наталія Миколаївна, Задніпренко Людмила Василівна.

Двадцять років пропрацювала нянею в дитячому садку Сіраш Валентина Олександрівна (з 1971 по 1991 роки). Всі пам’ятають Валентину Олександрівну дуже охайною трудолюбивою жінкою. Завжди дуже скурпульозно ставилась вона до своїх обов’язків. ІІ спогади.

П’ять років була вихователькою Семенюк Марія Іванівна ( 1972-1977).

Філонова (Сукач) Валентина Іванівна, 14.07.1950 року народження, жила в Козині, готувалася стати вчителем, як мама Сукач Наталка Микитівна, вчителька молодших класів Козинської школи. Валентина Іванівна закінчила Київський державний університет ім. Т.Шевченка по спеціальності викладач географії. Але доля занесла її в дитячий садок. Після народження першої дочки в 1977р. змушена була працювати вихователем, оскільки в переповнений дитячий садок тільки так можна було влаштувати дитину. Її «полонили» маленькі козинці, і  вона залишилася працювати в садочку назавжди. Працює й понині з дітьми ясельної групи, дуже важливе значення надає адаптації дітей, забезпеченню комфортного перебування малят в дитячому садку.  

У 1978 році по направленню з Переяслав Хмельницького педагогічного училища приїхала в Козин Фандєєва (Криворот) Катерина Іванівна. Пропрацювала вихователем  усе своє життя у Козинському дитячому садку.

Після 25-ти відпрацьованих років на посаді вихователя вийшла на пенсію за вислугою років, продовжувала працювати спочатку на посаді помічника вихователя, а через п’ять років знову стала вихователем. Працює і донині.

Уже через рік після відкриття дитячого садка з’ясувалося, що він не може вмістити всіх бажаючих дітей селища. Дитячий садок постійно був переповнений, існувала велика черга на влаштування дітей. Місця розподілялися селищною радою. Спочатку місця розподілялися між підприємствами селища, які надавали шефську допомогу як селищу, так і дитячому садку. Але черга на влаштування у дитсадок не меншала, і тоді завідуюча дитячим садком Валентина Іванівна Петриненко та голова селищної Ради Скакун Микола Павлович разом з депутатами вирішили та виконавчим комітетом селищної ради прийняли рішення про розширення дитячого садка.

Було виділено кошти на купівлю фінського будиночка та збудовано його на території дитячого садка, в якому у 1980 році відкрили ще одну третю групу.